Alustatakse Rail Balticu planeeringutega

Valitsus kiitis heaks regionaalministri esitatud eelnõu, millega algatatakse maakonnaplaneeringu koostamine Rail Balticu raudtee asukoha määramiseks Harju, Rapla ja Pärnu maakonnas.

Maakonnaplaneeringu koostamise eesmärgiks on kolme maakonda läbiva raudteetrassi asukoha määramine arvestades erinevate osapoolte huve.

Regionaalminstri Siim Kiisleri sõnul saab Rail Balticu trassi planeeringu protsess olema väga keeruline, sest selletuleb lahendada väga palju maa- ja keskkonnaküsimusi.
 
„Planeeringu koostamisel on oluline, et kuulataks ära kõik osapooled ning esmatähtis on maavalitsuste, kohalike omavalitsuste ja kodanike hea koostöö,“ märkis minister.
 
Valitsusse saadetud eelnõuga määratakse maavalitsuste ja ministeeriumite ülesanded ning nimetatud asutuste vaheline töökorraldus maakonnaplaneeringu koostamisel.

Maakonnaplaneeringute koostamist korraldavad Pärnu, Rapla ja Harju maavalitsused. Kõigi kolme maavalitsuse, kohalike omavalitsuste, kodanike, keskkonnaspetsialistide koostöös tuleb leida riigi kui terviku arengu huvides sobivaim planeeringulahendus trassi asukohavaliku osas.

Praeguste plaanide kohaselt on Rail Balticu Eesti trassile plaanitud peatusi Balti Jaamas, Tallinna Lennujaamas ja Pärnus. Hooldusjaama plaanitakse Raplasse.
 
Kiisler ütles, et Rail Balticu projekti realiseerimine võimaldaks lõpuks ometi Eestile luua maismaad pidi kiire ühenduse Euroopaga.

Lisaks Rail Balticu reisijateveo võimalusele toob Kiisler välja väga olulisena kaubavedude võimaluste kasvu.
 
Rail Balticu planeeringu protsessi koordineerimiseks moodustatakse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juurde juhtkomitee, kuhu kuuluvad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Siseministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi esindajad ning Harju, Rapla, Pärnu maavanemad. Maakonnaplaneeringu ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise finantseerimine tagatakse riigieelarvest ja Euroopa Liidu finantsvahenditest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed