Tondilosside lammutamiseks esitati 51 taotlust

Maastikku reostavate lagunenud hoonete lammutamiseks laekus SA-le Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 51 taotlust kogusummas üle 1,6 miljoni euro.

"Värskelt valmis saanud uus Looduskaitse arengukava kinnitab meie soovi Eesti maastikud lagunevatest ja ohtlikest jäänukitest puhtaks teha. Me ei oodanud, et kohe esimeses voorus nii suur huvi pakutud võimaluse vastu on, aga omavalitsused tulid väga kiiresti meie mõttega kaasa," selgitas keskkonnaminister Keit Pentus.

"Kindlasti ei piirdu me ühekordse rahastamise vooruga, vaid tegu on pikemaajalise programmiga. Sel aastal toimub KIKis veel kaks vooru, kuhu on võimalik taotlusi esitada," märkis Pentus.
 
Keskkonnaministri sõnul selguvad lõplikud toetuse saajad pärast hindamisvooru, sest toetust küsiti ka hoonetele, mille puhul ei ole tegemist tingimustes nõutud endiste põllumajandus-, sõjaväe- või tööstushoonetega. Lõpliku otsuse taotlusvoorul osalenud projektide rahastamise kohta teeb KIKi nõukogu juunis.
 
Keskkonnaminister Keit Pentus esitas tondilosside lammutamiseks mõeldud rahastamise määruse eelnõu  kooskõlastamisele selle aasta veebruaris. Toetatava tegevuse lisamine tuleneb praktilisest vajadusest vähendada endistest jääkreostusobjektidest ja mahajäetud põllumajandus-, tööstus- või militaarehitistest põhjustatud negatiivset ohtu ja mõju nii maastikule ja veekeskkonnale kui ka inimese tervisele.
 
2012. aastal toimub veel kaks taotlusvooru, mille tähtajad kinnitab KIKi nõukogu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed