Renoveeritud kortermaja on kinnisvaraturul hinnas

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi kinnitusel on renoveeritud kortermajades asuvad korterid kinnisvaraturul minevam kaup, erinevalt korda tehtud korter renoveerimata majas.

"Kinnisvaraturul lähevad kindlasti paremini kaubaks korterid täielikult renoveeritud kortermajas, kus elukeskkond vastab parimatele kaasaegsetele tingimustele. Maja on soe ja kena, ventilatsioon hea ning küttearved rahakotisõbralikud," loetles Mardi renoveeritud elamu eeliseid.

"Korteri ostmisel osatakse sellega juba arvestada ning paljud ostjad uurivad ka renoveerimata elamu puhul esmajoones, et millal on ühistul plaan maja korda teha," rääkis Mardi.

Käimasolevat KredExi teavituskampaaniat "Too oma kodu 21.
sajandisse!", mille eesmärk on tõsta teadlikkust korterelamute renoveerimise võimalustest elanikkonna seas hindas Mardi väga vajalikuks. 

"Kindlasti tuleb mainida, et riigi rahaline tugi ehk KredExi toetus kortermajade renoveerimist plaanivatele ühistutele hädavajalik, sest enamjaolt takistab renoveerimisplaane just rahanappus. Äärmiselt tervitatav, et tänu Eesti CO2 kvootide müügist saadud vahenditele eraldatakse taas KredExi kaudu korteriühistutele otsetoetusi renoveerimistöödeks, loodetavasti jätkab riik sel moel ühistute toetamist ning ühistud neid toetusi ka aktiivselt ära kasutavad," sõnas Urmas Mardi.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Ehituse erilehed