Tallinn: ehitusluba tuleb suveperioodil taotleda piisava ajavaruga

„Mais ja juunis on esitatavate ehitusprojektide arv umbes kolmandiku võrra suurem kui talvel,“ ütles Tallinna Linnaplaneerimise Ameti Hallik-Jürgenstein.

„Arusaadavalt ehitustegevus kevadel hoogustub - varasemate aastate kogemus näitab, et alates aprillist hakkab läbivaatamiseks esitatavate ehitusprojektide ning ehituslubade taotluste arv suurenema,“ tõdes TLPA juhataja Anu Hallik-Jürgenstein. „Mõistagi kaasneb sellega töömahu oluline kasv ning ooteaeg suvekuudel,“ lisab Hallik-Jürgenstein.

Seoses sooviga tagada hea teenus ning töömahu ühtlustamise huvides palub TLPA võimalusel esitada ehitusprojektid ja ehituslubade taotlused Tallinna Linnaplaneerimise Ametile menetlemiseks enne maikuud.

Näiteks esitati 2011. aastal TLPA-le menetlemiseks umbes 1660 uut ehitusprojekti, neist 523 ehk ligi kolmandik aprillist juunini. TLPA väljastas 2011. aastal kokku 2325 ehituslubade ning kirjalikku nõusolekut.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet (TLPA) palub kõigil olemasolevat hoonet ümber ehitama ja laiendama või kinnistule uut hoonet ehitama hakata plaanivatel kinnisvaraomanikel anda ehitusloa taotlus sisse juba nüüd, enne suve, et saaks ehitustöödega kindlasti plaanitud ajal alustada.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed