Maanteeamet: tugi ja kõrvalmaanteed alarahastatud

Maanteeamet tutvustas 2012. aasta suurimaid teetöid. Eelarve vahenditega püütakse säilitada olemasolevat kvaliteeti ja seda mitte alla lasta.

Maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkko sõnul on kogu eelarve maht 2011. aastast suurem. Maht kasvas välisabirahade osas. Et välisabiraha saab suunata vaid suurematele rahvusvahelistele teedele ja põhimaanteedele, siis kõrval ja tugimaanteede ehitamiseks jäi eelarve eelmise aasaga võrreldes samale tasemele.

„Eesti tugi- ja kõrvalmaanteed on selgelt alarahastatud,“ nentis Tsäkko pressikonverentsil. „Praegu on kõrvalmaateede katte keskmine vanus 25 aastat, kuid mõistlik oleks see 15 aastat.“

2012. aasta eelarvet tutvustades märkis Tsäkko, et riigi teedele võrreldes eelmise perioodi eelarvega paraku lisaraha paraku ei ole võimalik suunata.

2012. aasta eelarve kogumaht on 285,8 miljonit eurot, mis on vaid 4 miljonit enam eelmisest aastast. Välisabi maht tõusis eelmise aastaga võrreldes 33,5 miljoni euro võrra 117-le miljonile. Sellest 29 miljonit kulub kohalike omavalitsuste suurematele objektidele, valdavalt Tallinna ja Tartu ümbersõitude projektidele.

Teehoolduseks on mõeldud 40 miljonit, millest kolmandik on mõeldud talvisele hooldusele ja ülejäänu suvistele hooldustöödele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed