Pangad pole kinnisvara müümisel veel nähtavad

Kinnisvarafirma Uus Maa juhatuse liige Andrus Soonsein ütles, et kuigi pankade kinnisvara- projektide kuulutusi onolnud, siis ei saa öelda, et nad massiliselt objekte praegu müüki paneks.

“Pigem on mulle jäänud mulje, et objektidega, mis nad ostsid, oli vaja veel midagi teha, ja nüüd on need valmis saanud ja müüki pandud,” nentis Soonsein. Ta lisas, et ilmselt müüvad pangad mõistlikult ja tükikaupa – nii, nagu turg vastu võtab, ja nii, nagu neil endal tooted küpseks saavad. Soonsein märkis, et ega praegu väga palju uusi pakkumisi lisandunud ole.

“Kuigi eelmise aasta kevadel oli arendajate hurraa suhteliselt suur, siis aasta lõpuks oli suhteliselt vähe neid, kes reaalselt tegutsema hakkasid.  Selles  osas  uut  toodet  väga paljupeale ei tule. Aga võiks tulla,” lisas ta. Küsimusele, kas tagatisvarana laenukliendilt äravõetud kinnisvarasse suhtuvad kliendid ka mingi eelarvamusega, vastas Soonsein eitavalt. Pigem on tema hinnangul pangad kinnisvara müüjatena usaldusväärsemad kui tundmatud arendajad.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed