Madalenergiamajad vajavad avalikku diskussiooni

2020. aastast hakkab kehtima nõue, et kõik uued hooned peavad olema nö liginullenergiamajad. Täna pole selge, missugused on selliste hoonete nõuded ning milliseks kujuneb hind.

Järgmisest aastast peavad uued planeeritavad hooned vastama kuluefektiivsetele energiatõhususe nõuetele. Kui kõik Eesti hooned täna neile vastaks, annaks see puhtalt õhu kütmise arvelt umbes 400 miljonit eurot kokkuhoidu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esimene muutus, mis toimub, on üleminek kuluoptimaalsetele nõuetele, mis tähendab selliseid energiatõhususe tasemeid, mis hoone elutsükli jooksul ennast ära tasuvad ehk on majanduslikult põhjendatavad. See toimub järgneva paari aasta jooksul. Madala, liginullenergia majad - see on kaugema tuleviku küsimus, mille kohta meil täna täpsed vastused veel puuduvad, kui kallid need lahendused saavad olema," rääkis Soome Arengufondi energeetikaekspert, Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski.

"Töö selles vallas on käimas, me oleme arutamas spetsialistidega, millised võiks olla tasemed tulevikus, ja ka laiema avalikkusega algatamas diskussiooni, milliseks võiks kujundada Eestis energiatõhususe nõuded tulevikus," ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi säästva energia talituse juhataja Madis Laaniste.

Allikas: ERR

Täpsemalt räägitakse liginullenergiahoonete nõuetest ja tingimustest 13. märtsil Riigi Kinnisvara AS-is toimuvas ehitusklubis, kus tutvustame Eesti esimesest superbüroo ideed ja lahendustest keskkonnasäästlikuks ehitamiseks.

Lisaks RKAS-ele ja TTÜ-le tutvustab oma praktilist kogemust energiatõhusa ehituse valdkonnas Skanska EMV 13. märtsil Riigi Kinnisvara AS majas, aadressil Lasnamäe 2, Tallinn. Algus on kell 09.30 ja orienteeruv lõpp 11.50.

Äripäeva Ehitusuudised.ee hommikuklubi päevakava

09.00 – 09.30 Saabumine ja värske Äripäev
09.30 – 09.35 Tervitussõnad ja päevakava tutvustus
09.35 – 09.55 Millised muutused toob ligi nullenergiahoonete ehitamise kohustus Eesti ehituses?
Riigi Kinnisvara AS haldusdirektor ja juhatuse liige Elari Udam
09.55 – 10.25 Mis on ligi nullenergiahoone ja selle nõuded?
Tallinna Tehnikaülikooli professor Targo Kalamees
10.25 – 10.40 Kohvipaus
10.40 – 11.00 Mida õppida olemasolevatelt ligi nullenergiahoonetelt
Eestist ja mujalt?
Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski
11.00 – 11.45 Milliseid kogemusi ja väärtusi on andnud energiatõhus ehitamine? Skanska näitel.
Skanska EMV objektijuht Andero Laur

Hommikuklubis osalemine maksab 59 eurot (km-ga 70.80 eurot). Osalemiseks saab kuni 9. märtsini registreeruda SIIN (vabade kohtade olemasolul) telefonil 6670 411 või e-posti aadressil sulev.senkel@aripaev.ee

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed