Lottemaa ehitus sai EAS rahastamiskinnituse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kinnitas 28. veebruaril lõplikult Lottemaa ehituse toetuseks 3,2 miljonit eurot. Ehitushange on välja kuulutatud.

Aasta tagasi eraldas EAS Lottemaa ehituseks küll raha, kuid see oli tingimuslik paljude lahtiste küsimuste tõttu. Tänavu 28. veebruaril kinnitas EAS täielikult SA Leiutajateküla Lottemaa teemapargi rajamiseks eraldatava summa.

"Jah, nüüd lõpuks ometi on meieni jõudnud EASi lõplik toetusotsus. See tõepoolest viibis, kuna tegemist on ääretult suuremahulise projektiga. Praeguse ajakava järgi on avamise tähtaeg 2013. hiliskevad või suve algus. Täna kuulutame välja ka riigihanke ehitaja leidmiseks. Kõik on projekteeritud, ehitusluba on olemas, takistusi praegu ei näe," kinnitas SA Leiutajateküla nõukogu esimees Rein Malsub Eesti Rahvusringhäälingule antud intervjuus.

Lottemaa teemapargi hoonete ja rajatiste ehituseks on hange välja kuulutatud 28. veebruaril ning tähtaeg on 22. märts. Hankelepingu sõlmimise kriteeriumiks on määratud madalaim hind.

Pärnu maavanema Andres Metsoja sõnul on kõik ettevalmistustööd projekti õnnestumiseks tehtud, kuid nendib siiski, et ootamatuid taksitusi võib veel ilmneda.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed