Lepik: kinnisvara kallineb paar aastat elust kiiremini

"Lähema paari aasta jooksul kerkivad kinnisvarahinnad mõned protsendid inflatsioonist kiiremini," ennustab Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik.

"Eesti elamispindade turg tegi oma põhja 2009. aasta teises pooles ning sealt on tasapisi, kuid püsivalt kõrgemale kerkitud. Siit hoiaks jätkuvalt kergelt positiivset vaadet kinnisvaraturu suhtes," kommenteeris ta. "Kuid jätkub ka turu eristumine - parema asukohaga kinnisvara puhul saab rääkida hinnatõusust, kesisem asukoht ja vilets infrastruktuur tingivad ka selle, et teatud kohtades jääb kinnisvara hind kiratsema."

Tööturu olukorra paranemine on nõudlust parandamas, kuid pangad on laenamisega konservatiivsed ning inimesed ka kriisi ajal laenamise varjukülgede nägemise järel ettevaatlikumad, seega on suurt buumi kinnisvaras tema hinnangul raske näha.

"Üks tegur, mida laenamise puhul tasub kaaluda: ma näen maailma keskpankade väga lõdva rahapoliitika tõttu riski inflatsiooni kerkimiseks lähiaastatel ning seetõttu arvan, et 2012. aasta on hea aeg ka eluasemelaenu intressi fikseerimiseks. Praegu saab seda teha üsna headel tingimustel, kuid tasub täpsemad detailid kodupangast üle küsida, sest tingimused erinevad pankade kaupa päris palju. Ja võimalusel mitte lasta selle käigus pangal laenu intressimarginaali tõsta," soovitas ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed