Liit: Renoveeritud majades vähenevad küttearved poole võrra

“Aina tõusvate küttehindade juures on renoveerimine ainus võimalus  küttekulusid kontrolli all hoida,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu Tallinna ja Harjumaa büroo juhataja Raimo Jõgeva.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi hinnangul on oluline pöörata üha enam tähelepanu kasvavatele küttearvetele. Mardi hinnangul võiksid korteriühistute liikmed aktiivsemalt renoveerimist toetada. "Senised uuringud näitavad, et renoveeritud majades vähenevad küttearved kuni poole võrra," kinnitas Mardi.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Mirja Adleri hinnangul on korterelamute huvi rekonstrueerimistoetuse taotlemise vastu tõusnud ning seoses küttehindade tõusuga oodatakse huvi kasvu ka alanud aastal.

Mullu esitas KredExile taotluse rekonstrueerimistoetuse saamiseks 202 korterelamut, positiivse otsuse said 193 korterelamut 5,82 miljoni euro ulatuses.

Lisaks soojusele oluline ka hoonete sisekliima

Raimo Jõgeva sõnul tundsid Korterirühistu Liidu poolt korraldatud ümarlauakohtumisele kogunenud ühistujuhid suurt huvi ka ventilatsioonisüsteemide vastu.

“Elamu mikrokliima on äärmiselt tähtis küsimus,” rõhutas Jõgeva. “Päris kindlasti ei tohi elamu renoveerimisel minna lihtsama vastupanu teed –  ainult paneme uued aknad ja soojustame maja, tagatud peab olema ka normaalne õhuvahetus.”

Jõgeva sõnul on renoveerimine tulemuslik, kui renoveerimistöid teostatakse kvaliteetselt vastavate spetsialistide poolt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2017

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Hilti otsib MÜÜGIESINDAJAID

Manpower OÜ

06. detsember 2017

Ehituse erilehed