Sihtasutus loobus EKA uue maja ehituse rahastamisest

Sihtasutus Archimedes teatas, et ei rahasta Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone projekteerimist ja ehitust.

Möödunud aasta 13. jaanuaril otsustas Archimedes Kunstiakadeemia uue õppehoone projekteerimist ja ehitust rahastada 12 miljoni euroga. Tänaseks on Archimedesel põhjust kahelda, et Kunstiakadeemia jõuab struktuuritoetuste kasutamiseks ettenähtud ajaperioodi jooksul ehk 2015. aasta augusti lõpuks projekti ellu viia.

"Me ei teinud seda otsust kerge südamega – kaalusime põhjalikult nii Kunstiakadeemia hoone ehitamise võimalikkust kui riske, mis võivad kaasneda, kui EKA hoone ehitamist ei saa alustada või see jääb pooleli,” rääkis Sihtasutuse Archimedes juhatuse liige Eve Sild.

Peamise põhjusena tõi rakendusüksus välja ehitusloa puudumise ehitustööde alustamiseks. “Võttes arvesse praegu toimuvaid ehitusloa andmisega seonduvaid vaidlusi, on alust arvata, et Tallinna linnaplaneerimise ameti antav ehitusluba vaidlustatakse,” rääkis Sild.

Rakendusüksusel puudus kindlustunne ka projekti finantseerimises – EKA projekti finantseerimiskava koosneb EKA hoonete müügist, rakendusüksuse eraldatavast toetusest, võetavatest laenudest ning kaasfinantseeringutest. Arvestades laenu ja majade müügi olulist osakaalu projekti maksumusest, võib nende rahade kasutamine täies mahus osutuda ebarealistlikuks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed