Kaupo Koitla: Kiirele hinnatõusule peab järgnema rahunemine

Ehitajad tuletavad meelde, et 2008. aasta on ammu  lõppenud  ja  tol  ajal  väljastatud  hinnakiri kehtetuks kuulutatud. Samas oodatakse taas ehitusmahtude kasvu.

„Ootame murrangulist aastast, kus püüame mitmel viimastel aastal olnud mahtude vähenemise pöörata uuesti mahtude kasvule,“ kommenteerib OÜ Kaamos Ehitus tegevjuht 2012. aasta ootusi.

Hinna osas on Koitla seisukohal, et kiire hinna kasv peab hakkama rahunema, sest hinnataseme tõttu on mitmed projektid pooleli jäänud.

„Järgmisel aastal jääb ehituse hind tõenäoliselt enamasti samale tasemele või kahaneb natuke. 2011. aastal kiirelt kasvanud ehituse sisendhindade tõus viis turu olukorrani, kus hulk planeeritud ehitusi on edasi lükatud, kuna need ei mahu oodatud hinnatasemesse. Selle taha on jäänud ka mitu kinnisvaraarendust, kus projektid jäävad alustamata, kuna selliste hindadega pole praegu mõistlik kinnisvara arendada. Kiirele ehituse sisendhindade tõusule peab järgnema rahunemine,“ märgib Koitla.

Ellu jäävad need, kes teevad õigeid otsuseid. „Tagada hea platvorm ja õiged otsused ettevõtte arenguks ja kasvuks järgmisel viiel aastal. Kulutuste planeerimisel oleme endiselt ettevaatlikud,“ lisab Koitla.

Oluline roll klientide suhtumisel ehitajatesse.

„Kliendid peavad üha enam arvestama, et mahuka ja keeruka ehitustöö tegija valimisel ei saa olla aluseks ainult ja ainult madalaim hind, vaid tuleb hakata arvestama muid kriteeriume,“ on Koitla sõnum tellijatele.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed