Enim ollakse võlgu kütte ja sooja vee eest

Kolmandikul kommunaalteenuseid pakkuvatest ettevõtetest on probleeme pikaajalistest võlgnikest korteriühistute, -ühisuste või kinnisvarahaldusfirmadega, selgus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellitud ja Krediidiinfo ASi läbi viidud järeluuringust.

Kõigi tänavu oktoobrikuus küsitlusele vastanud ettevõtete uuritavast koguklientuurist moodustasid võlglased 1,8%, kelle keskmine võlgnevus oli 1 014 eurot. Sarnased uuringud korraldati ka 2010. aasta veebruaris ja mais.

Kõige enam on tarbijad võlgu kütte ja sooja vee eest – keskmine võlg arved tasumata jätnud ühistu, ühisuse või kinnisvarahaldaja kohta on kasvanud üle 14 000 euro. Eelmise aasta veebruaris oli see 3700 ja maikuus 3600 eurot. Keskmine võlasumma vee ja kanalisatsiooniteenuste eest oli uurigu järgi 365 eurot.

Võlgnike üle kurtunud kommunaalteenuste ettevõtted asuvad peamiselt Harju-, Pärnu- ja Põlvamaal. Pikaajalisi võlglasi ei esinenud küsitluses osalenud Läänemaa, Saaremaa ja Valgamaa kommunaalteenuseid osutavate ettevõtete klientide hulgas. Vee ja kanalisatsiooniteenuste võlgnevuse suure osakaaluga paistab aga silma Ida-Virumaa, kus enam kui kolmandikul klientidest on probleeme nende teenuste eest tasumisega.

Korteriühistu, -ühisuse ja kinnisvarahaldaja probleemseks võlgnevuseks loeti uuringus üle 60-päevast maksetähtaja ületust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed