Tallinna vangla saab naabriks tööstusala    

Soodevahe külla ehitatava vangla planeerimine ja ettevalmistus on jõudnud keskkonnamõjude hindamiseni, projekteerimisega plaanitakse alustada järgmisel sügisel ning ehituseks läheb kõige varem 2014.

Soodevahe ja Veneküla asulates planeeritava ala suurus on 50 hektarit, millest enamus jääb vangla ja selle abihoonete alla ning lisaks on plaanitud ka väiksemaid äri-, tööstus- ja tootmisalasid, rääkis OÜ Hendrikson&Ko keskkonnaekspert Riin Kutsar ajalehele Harju Elu.

OÜ Hendrikson&Ko koostas 73-leheküljelise aruande, mille tarbeks uuriti pinnast, veestikku, loomastikku, õhusaastet, müra ning kultuurimälestisi. Probleemiks on liigniiskus ning et alale saaks korralikult ehitada, tuleb rajada korralik kuivendussüsteem.

Müra ei ole vangla ega ärialal aruande koostajate sõnul probleem: Tallinna lennujaama rada jääb kahe kilomeetri kaugusele, Väo karjäärini on lähimatest hoonetest 300 meetrit. "Küll soovitatakse ehituse ajal jälgida, et masinate töötamine ei häriks Veneküla eramute elanikke. Tulevikus on sinna naabrusse plaanitud vähese müraga tootmishooned või laod," rääkis Kutsar ja lisas, et lähimad elamud jäävad rajatavatest vanglakorpustest umbes 500 meetri kaugusele.  

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed