Lõppes Viimsi veekorraldusprojekt

Eile toimus struktuurifondide programmperioodi 2004-2006 viimase projekti „Viimsi veekorraldus“ lõpetamise tänuüritus. Projekti kogumaksumuseks oli ligi 14,1 miljonit eurot ning selle tulemusena on ligi 5400 Viimsi elanikul võimalus ühineda ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni teenustega.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna projektide büroo juhataja Antti Toomingu sõnul on eesmärk 2013. aasta lõpuks tagada kõikide suuremate asulate elanikele tervisele ohutu, puhas joogivesi ja võimalus liituda ühiskanalisatsiooniga.

„Suurel hulgal Viimsi valla elanikest on see võimalus nüüd olemas ning kuigi lõppenud projekt on struktuurifondide programmiperioodi 2004-2006 viimane, siis hetkel on üle Eesti veel käimas kümneid programmiperioodist 2007-2013 EL toetuse saanud veeprojekte,“ lisas Tooming.

Projekti tulemusena rajati Viimsi valda ligi 88,1 km veetorustikke ja 89,1 km kanalisatsiooni isevoolseid ja –survetorustikke ning rajati 32 reovee ülepumplat.

AS Viimsi Vesi juhataja Toivo Eensalu sõnul on lõppev projekt Viimsi veemajanduse arendamise projekti esimene etapp. „Viimsis on veemajanduse arendamisel veel tööd kuhjaga ja hea meel on, et üks osa sellest on tänaseks lõppenud. Tööd jätkuvad ühtekuuluvusfondi projekti „Viimsi veekorraldus II etapp“ raames ning kogu projekti lõpp on planeeritud 2013 aasta lõpuks,“ täpsustas Eensalu.  

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

oktoober 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed