Neitsitorn valmistub restaureerimiseks

Projekt Neitsitorni ja sellega seonduva linnamüüri osa restaureerimiseks ning ühendamiseks läbi Kiek in de Köki torni Ingeri bastioni käikudega jõudis ettevalmistavasse järku.

Neitsitorni haldava Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhi Aini Härmi sõnul teostab Tarrest LT OÜ käesoleva kuu jooksul Neitsitornis ja linnamüüril lammutus-uurimistöid,  mis on vajalikud põhitööde alustamiseks ning annavad ka vajalikku teavet AS Restor poolt koostatava ehitusprojekti teostamiseks, mis lepingu järgi valmib samuti juba aasta lõpupäeviks.

Sisekujunduse looja ja mööbli projekteerija ning valmistaja leidmiseks kuulutatakse lähiajal välja riigihange. Tuleva aasta jaanuaris kuulutatakse välja riigihange ehitaja leidmiseks.

Neitsitorn ja müürid restaureeritakse tuleva aasta jooksul. 2012. aasta 1. maiks esitab Tallinna Linnamuuseum turismikompleksi edasise kasutuse kava, kus määratakse kindlaks ekspositsiooni paigutus.

Ingeri bastioni käikude idapoolne osa restaureeritakse 2013. aasta augustiks.

Peale renoveerimist hakkavad Neitsitorni keldrikorrusel paiknema multifunktsionaalsed konverentsiruumid ning Linnamuuseumi ekspositsioon, esimesele korrusele on planeeritud külastajate vastuvõturuum koos infostendidega, ülemisele kolmele korrusele tuleb kohvik, kus Linnamuuseum eksponeerib näituseid.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2017

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Ehituse erilehed