Aeroc Internationali kahjum süvenes

Möödunud aastal tehaseid ja turge jaganud poorbetoonplokkide tootja Aeroci omanik Aeroc International AS jäi 2,35 miljoni euroga (36,9 miljoni krooniga) kahjumisse, aasta enne seda oli kahjum 0,66 miljonit eurot (10,4 miljonit krooni).

Aktiivse majandustegevuseta Aeroc Internationali müügitulu kukkus mullu jagunemise tõttu 0,61 miljoni euroni (9,7 miljoni kroonini), tunamullu oli see 1,1 miljonit eurot  (17,6 miljoni krooni).

Plokitootja enda, Aeroc ASi, käive oli 2010. aastal 4,67 miljonit eurot (73,2 miljonit krooni) ja kahjum 0,3 miljonit eurot (4,9 miljonit krooni). 2009. aastal teenis tootmisettevõte 3,5 miljoni eurose (54,6 miljoni kroonise) käibe juures 1,7 miljonit eurot (27 miljonit krooni) kahjumit.

Aeroci majandusaruandes prognoosib ettevõtte juht Ivar Sikk ehitusmaterjalide müügi mõõdukat kasvu nii Eestis kui teistes Balti riikides. Suurimaks kliendigrupiks jäävad sarnaselt 2010. aastale eraehitajad ning riigi ja kohalike omavalitsuste tellitavad objektid.

Skandinaavias on senini olnud Aeroci peamiseks sihtturuks Rootsi, kuid 2011. aastal ootab ettevõte suurimat kasvu Soome turul. Lisaks nõudluse taastumisele ja sellest tingitud mahtude kasvule loodab Aeroc suurendada enamikes riikides ka oma toodete turuosa.

Ühtlasi märgib majandusaruanne, et Aeroc suudab tootmismahtu kasvatada lisainvesteeringuteta ning lähiaastail dividende ei maksta.

Aeroc International on valdusettevõte, millele kuuluvad tütarettevõtted Aeroc AS Eestis, Aeroc SIA Lätis, Aeroc UAB Leedus ning tütarfirma Aeroc AS kaudu ka ZAO Petrobeton Venemaal, selgitab ettevõte majandusaruandes. Aeroc Internationali põhitegevuseks on juhtimisteenuste osutamine tütarfirmadele.

Restruktureerimisega sai Aeroc Internationali ainuomanikuks Jazeps Paplavskise Yaico AS. Omanikeringist taandus senine suuromanik OAO LSR Grupp, mis võttis kaasa Ukraina äriühingud Aeroc TOV ja OAO Aeroc Obuhov ning Venemaa äriühingud OOO Aeroc Sankt-Peterburg, Scanex ZAO ja OOO Aeroc Kaliningrad.

Jagunemisel kahanes Aeroc Internationali varade maht 1,739 miljardilt kroonilt 231 miljoni kroonini. Ettevõtte omakapital moodustab 2010. aasta lõpu seisuga 99% bilansimahust.

Raamatupidamisseaduse kohaselt peab grupi konsolideeritud majandusaruande koostama Yaico, mis pole äriregistrile 2009. ega 2010. aasta aruannet esitanud. 2008. aasta aruanne nimetab kinnisvarafirmana tegutseva Yaico konsolideerimata käibeks 1,2 miljonit ja kahjumiks 0,6 miljonit krooni.

 

 

Osale arutelus

  • Anne Oja

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

Ehituse erilehed