Korterihind langes novembris 4,5%

Pindi Indeks langes novembris eelnenud kuuga võrreldes 4,5%, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 812 eurot. Oktoobris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 850 eur/m².

Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 42 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 eur/m²) on Pindi Indeks 30 protsendi võrra kõrgemal.

Kui oktoobris tehti antud linnades 824 korteriomandi tehingut, siis novembris aktiivsus kasvas, tõustes 907 tehinguni. Mullu novembris sooritati indeksilinnades kokku 966 tehingut. Tehingute arv tõusis 10% võrra ning aktiivsuse kasv oli tuntav ka väikelinnades.

"Indeksi langus oli tingitud varasemast suurest Tallinna kesklinna arendusprojektide ostu-müügitehingute arvust. Kuna suviste broneeringute vormistamise tempo novembris aeglustus, mõjutas see tervet Eesti keskmist järsu langusega," kommenteeris Pindi Kinnisvara oma turuülevaates.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi kaheksa aastase ajaloo.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed