Riik valmistub Tehumardil tee jaoks maad ostma

Maanteeametil on kavas läbirääkimised Nasva ja Tehumardi kandi teeäärsete maade omanikega, ostmaks neilt maad, kuna kergliiklustee ei mahu olemasolevale teemaale ära.

Samas on maaomanikud ärevaks teinud maanteeameti tellimusel tee projekti koostanud OÜ Teedeprojekt, kelle kirjad on koostatud üsna nõudlikus toonis, kirjutab Saarte Hääl. Projekteerija Margus Mikson teatab nimelt, et ette on nähtud “võõrandamine teile kuuluvalt kinnistult”, kuid kui palju ollakse nõus näiteks 600 ruutmeetri männimetsase maatüki eest maksma, sellest pole kirjas sõnagi.

Maanteeameti Lääne regiooni planeeringute osakonna peaspetsialist Kalev Repp sõnas, et maa võõrandamise tingimused sõltuvad maaomanikuga läbirääkimiste tulemustest. “Läbirääkimiste alustamiseks tellib maanteeamet eksperdilt maa hindamise, mille tulemusena saame hinna, ja see on meie hinnapakkumise ja läbirääkimiste aluseks,” lisas Repp.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles, et see, kui palju maad kavatsetakse osta, selgub pärast projekti valmimist. 


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed