Metro Capital: ei näe pessimismiks põhjust

Metro Capital Management Eesti juht Ain Kivisaar rääkis, et ta ei suuda näha põhjust, mis võiks lähiajal Eesti kinnisvaraturule tagasi tuua aastail 2008.–2009. aastal valitsenud pessimismi.

“Kreeka pankrotist selleks ilmselgelt ei piisaks. Ostjatel vabu vahendeid jagub ja mõistlikke alternatiive rahapaigutuseks ei ole palju. Deposiidid sööb ära inflatsioon, kulla hind on taevas ning väärtpaberiturgude närvilisus enamikule inimestele ei sobi," rääkis Kivisaar Äripäeva kuukirjale Kinnisvara. "Kinnisvara on praegu üks ratsionaalsemaid valikuid,” lisas ta.

2010. aasta oli Metro Capitalile üle pika aja taas uute projektide alustamise aasta. Nõudlus kvaliteetsete korterite järele ja nende pakkumise vähesus oli Kivisaare sõnul selgelt tunnetatav. "Julgesime alustada mitme hoone ehitamist samal ajal ning tagantjärele vaadates oli see ainuõige otsus,” märkis ta.

“2011. aasta on kulgenud alustatu lõpuni viimise tähe all ning üldise keskkonna paranemine on andnud julgust alustada veel mõnda uut projekti nii Tallinnas kui ka Riias," rääkis Kivisaar ja lisas, et üldises plaanis pole turuseis aastatagusega võrreldes märkimisväärselt muutunud. Hinnad on peamiselt ehituskulude kasvu tõttu veidi kerkinud, kuid ostjate huvi on püsinud samal tasemel.

Võrreldes möödunud aastaga on Metro Capital suurendanud oma personali, kuna aktiivne arendusmaht on tunduvalt kasvanud. Eks see ilmestab ka turu üldist meelestatust ja aktiivsust. “Olulise muutusena on märgata välismaalaste üha suuremat huvi kohaliku kinnisvara vastu. Mõne projekti puhul on välismaalastest ostjaid isegi rohkem kui 50%. Usun, et see on Eesti üldise kuvandi ja makromajandusliku tugevuse resultaat.”


Osale arutelus

  • Gerli Ramler

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed