Helle Kalda: elamufondi renoveerimisele rohkem raha

Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda saatis eile valitsusele avaliku kirja, milles viitab vajadusele suurendada toetusi kortermajade elamurajoonide jätkusuutlikuks muutmiseks.

„Mustamäe on kõige vanem paneelmajade rajoon, mille majade algselt kavandatud 25 aastane eluiga on juba kahekordselt ületatud,“ kirjutas Kalda.

Ta pakub lahendusena välja senisest aktiivsemat riigipoolset sekkumist ning Euroopa Liidu abirahade suuremamahulist kaasamist kortermajade, aga ka lasteaedade ja koolihoonete renoveerimisse.

Kalda kirjutab, et KredEx’i kaudu eraldatud 300 miljonit krooni moodustab 0,6 ehk marginaalse osa eurotoetustest. "Raha ei ole antud isegi mitte selleks, et Mustamäel paiknev Tallinna Tehnikaülikool oleks saanud läbi viia põhjaliku uuringu linnaosa elamufondi seisukorrast ja renoveerimisvajadustest," märgib ta.

„2014. -2020. perioodi EL struktuurifondide rahade jaotamisel peab saama prioriteediks number üks elamufondi renoveerimine,“ ütles Kalda. Ta lisas: „Majade soojustamiseks ja energia kokkuhoiuks antav raha peab jõudma inimesteni tagastamatu abina, mitte laenuna!“

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed