Jõhvi äripargi ehitus algab järgmisel aastal

Jõhvi äri- ja logistikapargi maade üleandmise protsess majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile peaks lõpule jõudma lähinädalatel ning seejärel saab SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus alustada läbirääkimisi 12 ettevõttega, kes on pargi vastu huvi tundnud.

Pargi taristu ehitamine toimub maatükkide müügist laekuvatest summadest ning järgmisel aastal on plaanis müüa vähemalt viis krunti, vahendab Põhjarannik.

Kotinuka teeristi lähistel Tallinna-Narva maanteest põhja pool asuv Jõhvi äri- ja logistikapark võtab enda alla 50 hektari suuruse ala, seal on kokku 20 krunti ning lisaks sellele veel ligi 3 hektari suurune veoautodele ja reisibussidele mõeldud parkla, mille rajamisel on arvestatud maanteeameti soovitustega.

Pargi infrastruktuuri ehitamiseks kuulutatakse hange välja uue aasta alguses ning SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liikme Teet Kuusmiku sõnul on võimalik, et osa võrkude väljaehitamisse kaasatakse ka erainvestoreid.

"Eelkõige soovivad Jõhvi tulla ettevõtted, kes on Eestis juba oma äri alustanud, kuid tegutsevad praegu näiteks Tallinnas," märkis Kuusmik, kelle sõnul peaks välisinvestorite huvi kasvama järgmisel aastal algava pargi aktiivsema turundamise tulemusel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed