Tartu ringtee ehitus saab lõviosa linna investeeringutest

Tartu linnavalitsus saatis volikokku linna tuleva aasta eelarve, milles investeerimiskuludeks planeeritakse 27,6 miljonit eurot:  15,2 mln eurot sellest Tartu idapoolse ringtee ehitusele.

Tartu 2012. aasta eelarve sissetulekute ja väljaminekute kogumahuks on kavandatud 119 450 949 eurot. Võrreldes käesoleva aasta täpsustatud eelarvega kasvab eelarve maht 7,9 protsenti. Investeerimiskuludeks planeeritakse kokku 27,6 miljonit eurot, kasv võrreldes käesoleva aastaga on peaaegu 79 protsenti. 

Põhiosa investeeringutest on otseselt seotud Euroopa Liidu tõukefondidest laekuvate toetustega ja linna omaosalusega nendes projektides. Suuremad kulud investeeringutes on kavandatud majanduse ja hariduse valdkonda.

Haridusse suunatud investeeringutest moodustab märkimisväärse osa linnapoolne lisapanus saastekvoodi müügist saadud summadele, mille abil muudetakse energiasäästlikumaks mitmed Tartu koolid ja lasteaiad. Hariduse valdkonna suurim projekt on tuleval aastal Tartu Kutsehariduskeskuse autoeriala õppetöökoja rajamine.

Majanduse valdkonna suuremad investeeringud on peale idaringtee ehituse veel Emajõe kaldakindlustuse rekonstrueerimine ja Tartu ühistransporti toetavate süsteemide kaasajastamine.

Finantseerimistegevuse tuludeks on kavandatud 8,4 miljonit eurot, millest
6,1 miljonit on ette nähtud varasematel aastatel  investeerimiskuludeks korraldatud võlakirjaemissioonide refinantseerimiseks ning 2,3 miljonit uueks investeeringuks –Tartu idapoolse ringtee ehituse omafinantseeringu katteks. 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed