Renoveerivate korteriühistute põhimure on ehitusjärelevalve

Riigikogus korteriühistute toetuseks moodustatud saadikurühma juhtiv Margus Hanson juhib tähelepanu vajadusele toetada maju renoveerivaid korteriühistuid senisest tõhusamalt omanikupoolse ehitusjärelevalve tegemisel.

„Seoses energia kallinemise ning saastekvootide müügist saadud krediidiliinide avanemisega on elamute renoveerimine hoo sisse saanud. Hoogne ühistumajade energiasäästule suunatud renoveerimine on aga tõstnud päevakorda tõhusa omanikujärelevalve vajalikkuse. Seda, et omanikujärelevalve ehituses on probleem, on kinnitanud ka korteriühistute esimehed,“ rääkis Hanson.

Korteriühistute juhid on parlamendirühma esimehele rääkinud ka sellest, et praegu ei ole harvad juhused, kus omanikujärelevalve teeb „koostööd“ maja renoveeriva ehitajaga. Selle tulemusel ehituskvaliteet kannatab ja korteriomanikest ühistuliikmete raha eest ei saavutata soovitud tulemust.

“Riik peab ühistutele siin appi tulema ja tõhustama kontrolli omanikujärelevalve üle. Mõnes riigis, näiteks Norras, on ehitusjärelevalvet peetud ehituse energiatõhususe ja kestlikkuse seisukohalt niivõrd tähtsaks, et seda teenust pakub riik sarnaselt meie keskkonnajärelevalvega,“ sõnas Hanson.

Tema hinnangul võiks mõelda võimalusele luua uuest Euroopa Liidu finantsperspektiivist eraldi meede ehitusjärelevalve toetamiseks. „Järelevalve usaldusväärsuse tõstmine on otseselt seotud eurotoetuste efektiivse kasutamisega,“ ütles  Hanson, kes lisaks parlamendiliikmete loodud korteriühistute toetusrühma  esimehe ametile on ka säästva energiakasutuse toetusrühma liige.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Ehituse erilehed