Tallinn paneb kino Kosmose neljandat korda enampakkumisele 

Tallinn üritab juba neljandat korda enampakkumisega müüki panna Kosmose kino hoonet, kinnistu läheb müüki alghinnaga 767 000 eurot.

Müügiprotsessi teeb keeruliseks asjaolu, et tegemist on  arhitektuurimälestisega, vahendas "Aktuaalne kaamera". Moskvas projekteeritud ja 1964. aastaks arhitekt Ilmar Laasi ümbertöödeldud hoones kuuluvad säilitamisele ja eksponeerimisele isegi ootesaali lae valgustiavad ja kassaruumi valgustid, välisfassaadist rääkimata.

"Kahtlemata oleks tervitatav, kui kinnistu omandataks selliselt, et seal see isik hakkaks põhitegevusega ehk kino näitamisega tegelema, sest tulenevalt muinsuskaitse tingimustest seal muud äri ajada, kui kino näitamine, ei ole võimalik," märkis Tallinna linnavaraameti juhataja asetäitja Priit Pärtelpoeg.

Muinsuskaitse piirangud ei jätaks uuele omanikule pea mingit manööverdamisvõimalust, ent linnavaraameti arvamusel kompenseerib muinsuskaitse kitsendused ainukordne asukoht kesklinnas, ent aastatega pole alternatiivset, vettpidavat äriplaani keegi leidnud.

Kui kino maha ei müüda, kuulutab linn välja järjekordse enampakkumise välja.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed