Kadrioru "pärlite" ruutmeeter 2000 eurot

Aastases võrdluses on tänavu 9 kuuga tõusnud Kadrioru korterite keskmine hind  3,2 %. Piirkonnas ostetakse ja müüakse enim kolmetoalisi ja suuremaid kortereid ning kauplemisruum on ligi viiendik pakkumishinnast.

"1-toalise korteri ostja vaatab ringi „mägede“ suunas, Kadriorgu otsivad elamist pigem keskmisest jõukamad urbaniseerunud kodanikud, kes pole nn majainimesed, kuid kes hindavad avarat elamispinda, Kadrioru asukohta ja piirkonna head mainet," kirjutab Domus Kinnisvara juhatuse liige Raul Reino ajaveebis.

Kui võrrelda käesolevat aastat 2010. aastaga, siis samal perioodil tehti Reino sõnul mõnevõrra rohkem tehinguid, kuid seda madalama ruutmeetri hinnaga. 2010. aasta 9 kuuga müüdud 102 korteriomandit vahetas omanikku keskmiselt 1501 € ruutmeetri hinna juures. Aastaga on võrreldaval perioodil keskmine hind Kadriorus tõusnud 3,2 %. Kinnisvaraportaali City24 andmetel oli keskmine pakkumishind käesoleva aasta septembri seisuga 1812 €/m2.

"Vahe Kadrioru pakkumishinna ja reaalse tehinguhinna vahel on 16,9 % ning selles suurusjärgus on see püsinud terve aasta. Seega võiks tinglikult öelda, et kauplemise ruum on ligi viiendik pakkumishinnast," mägib Reino.

Kadrioru parimaid pärle müüakse tema sõnul üle 2000 €/m2 hinnaga. Kallimate korterite esitosinas domineerivad Jakobsoni, Köleri ja Koidula tänaval asuvad eluruumid. Kõige kallim korter on müüdud Jakobsoni 17 majas, kus 93,2 m2 suuruse korteri eest tuli tasuda 2473 eurot ühe ruutmeetri eest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed