SEB: eluasemelaenu summa keskmiselt 37 000 eurot

Eluasemelaenude müük on võrreldes mullusega tänavu kasvanud. Kolmandas kvartalis anti Eestis kodulaene 27% rohkem, septembris isegi 34% enam kui aasta tagasi.

"Oktoobris oli SEB poolt välja antud uue eluasemelaenu keskmine summa üle Eesti 37 000 eurot, Tallinnas 43 000 eurot. Keskmine laenusumma on püsinud enam-vähem muutumatuna – kogu Eestis 37 500 ja Tallinnas 42 000 eurot," kommenteeris SEB eralaenude valdkonna äriarendusjuht Triin Messimas Uus Maa Kinnisvara kuuülevaates.

Vaid üksikud laenutaotlused lükatakse tema sõnul otsustamise etapis tagasi ja tavapäraselt pöörduvad kliendid nõu saamiseks ka kliendihalduri poole. "Väga nõrgad projektid ja taotlejad, kelle maksevõime on selgelt ebapiisav, ei jõua sageli laenutaotluse esitamiseni, seetõttu ei ole võimalik laenutaotluste rahuldamise osakaalu täpselt kindlaks määrata," märkis Messimas.

Võrreldes paari aasta taguse ajaga realiseerub lepinguteks siiski üldiselt vähem taotlusi (alla 50%), kuna kliendid valivad mitme laenupakkuja vahel ja võtavad kodu soetamise lõpliku otsuse tegemiseks ka rohkem aega, nentis Messimas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed