Eestil säästliku energiatarbimiseni pikk tee käia

Kerkivad või renoveeritavad eramud peavad juba mõne aasta pärast olema veerandi võrra energiatõhusamad kui seni, ent selleni jõudmiseks on Eestil pikk tee käia.

Tänase 180 kilovatt-tunni asemel tohivad uued väikemajad tarbida kokku 130 kilovatt-tundi energiat ruutmeetri kohta aastas ning ehkki see teeb ehituse umbes 10 000 euro võrra kallimaks, on see siiski mõistlik, vahendas "Aktuaalne Kaamera" värsket uurimust.

Soome arengufondi energeetikaeksperdi Jarek Kurnitski sõnul tähendab 130 kilovatt-tunnine energiakulu ruutmeetri kohta, et seintes peaks olema 20-25 sentimeetri paksune soojustus, aknad oleksid kolme klaasiga klaaspaketid, ventilatsioonisüsteem oleks hea soojustagastusega ja majas peaks olema korralik küttesüsteem.

2020. aastast peavad aga kõik Euroopa Liidus kerkivad hooned olema nn ligi nullenergia majad, mis tähendab, et peavad tootma praktiliselt sama palju energiat kui tarbivad. Tallinna tehnikaülikool on koos Kredexiga loonud projekteerijale, tulevasele majaomanikule ja arendajale ka juhendi, kuidas kõige lihtsamalt uute energiasäästu miinimumnõuetega toime tulla.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed