Pealinna korteriturul veduriks kesklinn

Tallinna ostu-müügitehingute osas andis oktoobris tooni kesklinn, kus tehti pea kolmandik kõikidest tehingutest. Magalarajoonides oli tehingute arv ning inimeste ostuhuvi jätkuvalt pigem ettevaatlik.

"Tallinna hinnataset hoiavad suuresti varasemad kokkulepped uusarendusprojektides paiknevate korterite ostuks, mis nüüd majade valmimisel hakkavad realiseeruma," märgitakse ülevaates.  

Suve lõpus plahvatuslikult paisunud Tallinna üüriturg on jätkuvalt aktiivne ning madalama hinnaga pakkumistest on tõsine puudus.

Tallinna korteriomandite hind (keskmine ruutmeetrihind lõikeprotsent 10%) oli oktoobris 1043,93 €/m². Võrreldes põhjaga 2009. aasta juulis on tehinguhind kasvanud 49%. Kuu kalleim tehing oli 668 000 eurot. Tehinguid tehti oktoobris 533, septembris 522.  

Tallinna linna uusarenduste esmamüügi indeks kasvas oktoobris võrreldes septembris 2,2%. Kuu kalleim tehing tehti kesklinnas 324 825 euroga. Pindi Kinnisvara märgib, et suuremaid arendusprojekte külmutatakse ühelt poolt kontrollimatult kerkiva ehitushinna, teisalt ostuhuviliste ebakindluse tõttu. Tavapärasest kõrgem tehingute arv on põhjendatav asjaoluga, et äsja valminud ja broneeritud korterite notariaalsed asjaõiguslepingud hakkavad statistikas kajastuma.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed