Suurte korterite ülepakkumine viib Tartus hinnad alla

Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva korteriturust on tehingute maht ja keskmine hind enim langenud Tartus - kahe kuuga pea 15%. Domus Kinnisvara hindamisvaldkonna juhi Kristjan Grossi sõnul on hinnalanguse peamiseks põhjuseks suuremate korterite hinnad.

"Lähenev kütteperiood tõi pakkumisse väga palju 4-toalisi kortereid, millega on tekkinud tõsine ülepakkumine, mis paratamatult viib hinnad alla," kirjutab Gross. Nii oli näiteks septembris 70-240 m² suuruste korterite 1 m² hind 585 €, samal ajal kui kõikide korterite keskmine hind oli 793 €/m². Oktoobris langesid enam-vähem kõikide suurustega korterite hinnad.

Käesoleval aastal on Tartus tehtud enim tehinguid augustis, mil uue omaniku leidis 115 korterit, kuid oktoobrikuuks vaibus aktiivsus 97 tehinguni. Nii nagu ostutehinguid on kaks kuud järjest jäänud vähemaks, on ka keskmine hind augustikuu tipptasemest teinud korraliku languse, märgib Gross. Kaks kuud tagasi oli keskmine hind 903 €/m², oktoobris oli see 760 €/m² - seega on toimunud ligi 15 protsendi suurune hinnalangus.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, on nüüdne hinnatase madalam. Kui 2010. aasta oktoobris maksti korteri eest keskmiselt 827 €/m², siis tänavune hind on 8% sellest väiksem.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed