Vanalinna seitset kinnistut ähvardab sundvõõrandamine

Tallinna kesklinna vanemal Mihhail Korbil on plaan pihtide vahele võtta vanalinna hooletud majaomanikud, sest majad pole heas korras ja rikuvad linnapilti.

Seni on ta teinud linnale ettepaneku  kahe kinnistu sundvõõrandamiseks, ülejäänud viis omanikku peavad kuu aja jooksul esitama korrastamise ajakava, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mai keskel põles juba mitmendat korda Aia ja Inseneri tänava nurgal asuv vana elumaja, mille Austraalias elava omaniku advokaat on meedias teatanud, et maja müügiläbirääkimised on pooleli. Müügis on ka Suur-Karja 12 kinnistu, mis on olnud seitse aastat arestitud.  

Ülejäänud hoonete omanikele saadetakse kirjad nõudega esitada puuduste kõrvaldamise ajakava kuu aja jooksul ning kui seda ei tehta, teeb kesklinn sundvõõrandamise ettepaneku ka ülejäänud hoonete osas.

Sundvõõrandamiseni jõudmiseks peab aga linnavalitsus ära tõestama, et majaomanik on oma vara tahtlikult rikkunud. Vandeadvokaat Jaanus Ikla sõnul on on seda keeruline tõendada ning majaomanikul on siinkohal eelised linnavalitsuse ees.  

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed