Korterite ruutmeetrihind oktoobris kahanes

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks näitab, et oktoobris langes keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 4,4%.

Tallinnas langes keskmine pinnaühiku hind 4,2% 1082-le eurole ruutmeetri eest. Linnaositi oli Kesklinnas keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 8,8% madalam, seevastu Lasnamäel 3,5% kõrgem. Tartus oli keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 3,8% ja Pärnus 7,5% madalam.

12 piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv vähenes selle aasta oktoobris septembriga võrreldes 1.9%, samas eelmise aasta oktoobriga võrreldes kasvas see 4,3%, kokku toimus 724 tehingut.

Võrreldes 2010. aasta oktoobriga on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 4,7%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 40,6% madalam.

Käesoleva aasta kümne kuuga on vaadeldavates piirkondades tehtud kokku 2,4% vähem ostumüügitehinguid kui eelmisel aastal sama ajaga, sh Tallinnas 1,4% vähem.

Hinnaindeks baseerub maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.  

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed