Ehitusmaterjalide toomine vähenes 4%

Võrreldes eelmise aasta septembriga, kahanes toodangumaht ehitusmaterjalide tootmises 4,1%, võrreldes eelnenud kuuga aga 9,3%.

Tööstusettevõtted tootsid septembris 6% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul, teatab statistikaamet. Kui aasta alguses suurenes tööstusettevõtete toodang 30% piires, siis alates maist kasv võrreldes eelmise aasta sama kuuga veidi aeglustus ja püsis 20% piires. Aeglustumise peamiseks põhjuseks oli pikkamööda parenev võrdlusbaas. Septembris aeglustus aga järsult elektroonikaseadmete tootmise kasv, mis mõjutas kogu tööstusettevõtete toodangu näitajat.

Töötleva tööstuse toodang suurenes tänavu septembris eelmise aasta septembriga võrreldes 7%. Enim mõjutas toodangu kasvu eksport — välisturule müüdi ligi 70% kogu töötleva tööstuse toodangust.

Septembris ületas toodang eelmise aasta sama kuu mahu enamikus tööstusharudes. Kõige rohkem mõjutas toodangu kasvu endiselt elektroonikaseadmete tootmine, kus varajasem kahe- või kolmekordne kasv asendus tagasihoidliku 6%-lise kasvuga. Kui eelnevatel kuudel toodeti selles harus ligi neljandik kogu töötleva tööstuse toodangu mahust, siis septembris 15%.

Järgmised suurema osatähtsusega tööstusharud olid puidutöötlemine, toiduainete ja metalltoodete tootmine, kus toodang kasvas vastavalt 7%, 2% ja 10%. Väiksema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang üle kümnendiku masinate ja seadmete, elektriseadmete, kemikaalide ja mootorsõidukite tootmises. Toodang vähenes ehitusmaterjali ja kütteõlide tootmises.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2011. aasta septembris tööstuses kokku 11% vähem toodangut kui augustis, töötlevas tööstuses 12% vähem.
2010. aasta septembriga võrreldes toodeti 1% vähem elektrit ja 16% vähem soojust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed