Tallinnas valmis lastekodulaste perekodu

Täna keskpäeval avatakse Tallinna kesklinna Veerenni asumisse kerkinud lastekodulaste perekodu, mille ehitas Remet AS.

Esimesena valmis suve hakul Nõmme linnaosas aadressil Pihlaka 1b paiknev kaheperekodu. Aadressil Veerenni 53 asuval kinnistul pandi perekodule nurgakivi tänavu aprillis. Järgmisel aastal valmib veel kaks peremaja: üks kerkib Pirita linnaossa Purde tänavale ja teine Lasnamäe linnaossa Hooldekodu teele.

Pihlaka ja Veerenni tänava peremajad ehitab AS Remet. Hooldekodu ja Purde tänavale ehitab asenduskodud OÜ Elinord Ehitus. Projekti teise etapi raames kerkivad lastekodulaste asenduskodud Künni ja Mirta tänavale.

Projekti raames ehitatakse kokku viis kaheperemaja ja kaks üheperemaja. Projekti kogumaksumus on 2,84 miljonit eurot, millest Tallinna linna omafinantseering moodustab 15%.

Asenduskodude ehitamisel on eesmärgiks seatud madala energiavajaduse saavutamine – soojusenergia saamiseks kasutatakse õhk-vesi tüüpi soojuspumpa ja päikesekollektoreid ning energiatagastusega ventilatsioonisüsteemi, paksemat soojustuskihti, eriti õhu- ja soojapidavaid aknaid ja uksi; hoonete projekteerimisel arvestatakse parima paiknemisega ilmakaarte suhtes.

Asenduskodule parima projekti leidmiseks välja kuulutatud ideekonkursile esitas parima töö OÜ Celander Projekt.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed