RKAS: hangete maht läheneb tuhandele

Kyoto protokolli alusel toimuva CO2 heitmekvoodi müügist saadava raha eest on tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks esimesed 28 hoonet 480-st. Riigi Kinnisvara AS nõukogu esimees Taavi Rõivas peab projekti edukaks ja märgib, et hangete maht on rekordiline.

Ehitustööd käivad 123 objektil ning projekteerimisel on 198 hoonet, teatas Riigi Kinnisvara. 

Riigi Kinnisvara AS nõukogu esimees Taavi Rõivas tõdes, et töödega ollakse ajagraafikus ja avaldas lootust, et tuleva aasta lõpuks on saanud teiste hulgas omale soojad ruumid ka 54 lasteaeda ja 139 kooli. „Sedavõrd lühikese ajaga elluviidava projekti edu võtmeks on kindlasti meeletu töö, sealhulgas rekordiline hangete maht, mille arv läheneb täna tuhandele,“ lisas Rõivas.

CO2 kvoodimüügi tulu kulub eeskätt hoonete energiasäästlikkuse tõstmisele. Enamiku objektide juures on kavas projekteerida ja ehitada uued ventilatsiooni-, kütte- ja tugevvoolusüsteemid ning soojustada majade seinad, soklid, põrandad, vahelaed ja katused. Kavandatud tööde tulemusena peaks vähenema energiatarbimine ning sellest tulenevalt õhku paisatava CO2 hulk.

Heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Ehituse erilehed