Soome tööstused otsivad tehaste avamiseks kohta

Soome ventilatsioonisüsteemide valmistaja Vado OY ning haagiste- ja hüdraulikatootja Nokka OY langetanud otsuse järgmisel aastal Eestis tootmisega alustada ning otsivad sobivat pinda.

“Nii need kaks klienti kui ka välisettevõtted üldiselt otsivad tootmispindasid pigem Tallinnasse või selle lähiümbrusesse. Suuri ja moodsaid valmis ruume on küllaltki vähe saada ning kasvanud nõudluse järgi paistab olevat käes aeg selliseid pindasid ehitama hakata,” rääkis 1Partner Kinnisvara konsultant Juha Ajakaineni.

Kaugeleulatuva ajalooga välisettevõtted on tema hinnangul head rentnikud, kuna reeglina on nende äriplaan läbimõeldud, investeeringud suured ning leping pikk ja kindel.

Ajakaineni sõnul on välisettevõtete huvi kasvanud hüppeliselt alates tänavu suvest. “Lisaks tööjõu hinnale ja saadavusele on Eesti tugevus ka hea logistikaühendus muu Euroopaga,” ütles ta.

1Partner Kinnisvara on viimase kvartali jooksul lisaks teistele nõustanud Soome klientidest mängu- ja spordiväljakuvarustuse tootja Lappset Group Oy, plastdetailide valmistaja Muoviura ning Reimaxi elektroonikatööstuse tehaste avamist Eestis.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed