Riik plaanib kahe aastaga müüa üle 30 000 hektari

Eelmisel aastal erakorraliselt suures mahus käivitunud maamüük jätkub ka tuleval aastal, mil plaanitakse maad müüa 15 miljoni euro eest. Aastaks 2015 kahaneb müük 8 miljoni euroni.

“2011. aastal on müügist laekunud 20,5 miljonit eurot ning lisaks on riik enampakkumise teel võõrandatud kinnisasjade vastu looduskaitseseaduse alusel tehtud tasaarvestamise menetluses omandanud 44 kaitstavat loodusobjekti sisaldavat kinnisasja. Sel aastal on lepinguid sõlmimisel veel umbes 11 miljoni euro väärtuses, millest osa realiseerub tasaarvestusena kaitstavat loodusobjekti sisaldavate kinnisasjadega,” ütles maa-ameti peadirektori asetäitja kohusetäitja Anne Toom.

Maa-amet on tänavu korraldanud avalikke enampakkumisi 1672 kinnisasja võõrandamiseks kogupindalaga 14 830 hektarit. 17. oktoobri seisuga on sõlmitud 1140 kinnisasja müügileping. Veel on sel aastal tulemas umbes 200–220 kinnisasja enampakkumist kogupindalaga ligi 2300 hektarit, andis Toom ülevaate Eesti riigi maamüügist.

Huvi enampakkumiste vastu on tõusnud. Praegu on välja kuulutatud avalik kirjalik enampakkumine, mis avatakse 9. novembril. Müügis on Harju-, Lääne-Viru-, Pärnu-, Viljandi-, Jõgeva- ja Lääne maakonnas asuvad kinnisasjad alghindade koguväärtusega 2 413 110 eurot. “Milliseks kujuneb müügihind, on võimalik öelda pärast enampakkumiste avamist,” rääkis Toom. “Lisaks on maa-ametil kavas välja kuulutada 150–160 kinnisasja enampakkumised, mille reaalne müük jääb ilmselt tulevasse aastasse.”

Loe artiklit täismahus tänase Äripäeva kinnisvara rubriigist. Päevapileti selleks saad soetada SIIN.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Ehituse erilehed