Laenuta koduostjate osakaal on suurenenud 

1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul on kinnisvaraturgu mõnevõrra toetanud elavnenud laenuturg. Lisandunud on ka sääste kogunud ostjad, kes buumiajal laenukoormust ei võtnud.

"Võrreldes aastataguse ajaga ei ole laenutingimused oluliselt leevenenud ega intressid langenud, kuid pangad on hakanud sellest aastast endale aktiivsemalt laenukliente otsima, aga konkurents pankade vahel on laenuturul küllaltki tihe ning kliente valitakse jätkuvalt eriti hoolikalt," rääkis ta ERR-i uudisteportaalile.

Lisaks sissetulekutele ja eelnevale laenukäitumisele on varasematest aegadest olulisem ka tagatiste kohene ekspluatatsioonikõlbulikkus. Seega on Vahteri sõnul keeruline endiselt seada laenutagatiseks hoonestamata krunte või kasutuskõlbmatuid hooneid.

Hinnakõikumised on firmajuhi kinnitusel endiselt suured ja tehingute aktiivsus piirkondade lõikes üsna erinev. "Paljud inimesed, kes endale eelneva kinnisvarabuumi ajal suurt laenukoormust ei võtnud, on vahepealsel perioodil kogunud sääste, et uus kodu soetada nüüd soodsa hinna eest. Seetõttu on oluliselt suurenenud ilma laenuta kinnisvarasoetajate osakaal."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed