Vimberg: 5-10 aasta pärast ehitatakse ainult tarku maju

Viie kuni kümne aasta pärast ehitataks ainult intelligentseid maju, rääkis Yoga OÜ juht Priit Vimberg tänasel kinnisvarafirmade liidu seminaril.

"Intelligentne hoone on palju rohkem kui energiahaldus ning energiasääst," ütles ta. "Praegu me elame hoonetes, kus me elame hoonete jaoks. Meil ei ole maju, mis elaks meie jaoks," lisas Vimberg.

Targa maja automaatikaga saab varustada ka varem valminud majad ning korterid ning juhtimissüsteem annab omanikule võimaluse reageerida.

"Olge veendunud, et kui teete majja mingit automaatikat, et see toetaks kõiki protokolle. Pole ühtegi automaatikasüsteemi, mis suudaks ühe protokolli peal kõik ära teha. Protokollide vahel käib tugev võitlus ja me veel vaatame, mis peale jääb," hoiatas Vimberg.

200ruutmeetrine eramu, kui tahetakse seda automatiseerida, saab tema sõnul 1500 euro eest targa automaatika baaslahenduse. 3000-3500 eurot maksab pakett, mida iga keskmine inimene tahab omale saada, ütles Vimberg. 10 000 eurot maksab aga hi-tech-lahendus, mida on Pirital ühes eramus võimalik juba ette näidata.

"Sihime sinna, et 5-10 aasta pärast ehitatavates hoonetes oleks kõigis targad lahendused sees," lisas Vimberg kinnisvarafirmade liidu seminaril.

Tema sõnul pole sellist testi tehtud, kui palju kokkuhoidu tark maja annab. Ainus kortermaja, kus kus tark lahendus oli, läks kahjuks pankrotti ja pank ei tahtnud sellega edasi minna, tunnistas Vimberg.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed