Uusarendused tõstsid Põhja-Tallinna korterihinda

Uus Maa Kinnisvarabüroo maakleri Margit Alloja sõnul on Põhja-Tallinnas suurenenud ostutehingute arv, mis seotud uute arendusprojektide või renoveeritud korteritega.

Enim tehinguid toimub Alloja sõnul Pelgulinna, Kalamaja ja Stroomi ranna piirkonnas. Eelistatakse kortermaju, kus puudub laen või laenukoormus on minimaalne, kuid maja on renoveeritud ja küttekulud mõistlikud (gaasiküte). Samuti on tähtis korteriühistu olemasolu. 

“Septembrikuu seisuga oli portaali city24 andmetel Põhja-Tallinnas 1134 müügipakkumist. 2010. a samal ajal oli 952 müügipakkumist. Kusjuures täna on veel palju kortereid sundmüügis. Selle põhjuseks on enamasti viimase hetkeni oodatud hinnatõus või ebareaalselt kõrge hind,“ rääkis maakler.

Sel aastal on müügipakkumiste hinnad liikunud tõusvas joones ja seda eelkõige pankade paindlikuma laenupoliitika tõttu. Endiselt oodatakse ka välisinvestoreid, kes maksaksid turuväärtusest kõrgemat hinda. „Tegelikult kaalub investor hoolikalt oma ostu, soovides saada kinnisvara soodsamalt kui turuhind. Samuti peab olema ostetaval kinnisvaral väga hea üüritootlus,“ sõnas Alloja.

Põhja-Tallinnas toimus maa-ameti esialgsetel andmetel juunist septembrini 273 korteri ostu-müügitehingut, mis on 28 tehingut vähem kui 2010. a suvekuudel. Põhja-Tallinna korteri keskmine ruutmeetri mediaanhind on 813-836 eurot . 2010. a samal ajaperioodil oli see 603-724 eurot, mis teeb hinnatõusuks 15%. "Tõenäoliselt tõstsid hinda uusarendused," märkis Alloja. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed