Kuressaare ametikool ehitab uue õppehoone

Lähipäevil loodab Kuressaare ametikool allkirjastada lepingu, mille kohaselt alustab AS EBC Ehitus kooli linnas asuvas õppekompleksis uue õppebaasi ehitus-rekonstrueerimistöödega.

“Projekti tulemusel lisandub koolile ca 500 m² kaasaegset õppepinda ning see võetakse kasutusele peamiselt disaini õppesuuna erialade õpetamiseks. Olemasolev Kohtu tänavaga külgnev laohoone rekonstrueeritakse, lammutatakse võimlahoone ja selle asemele ehitatakse uus, senise laohoonega liidetav õppehoone,” rääkis Kuressaare ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme Saarte Häälele.

Kereme tunnistas, et esialgsete plaanide kohaselt pidi rajatav hoone valmima juba käesolevaks sügiseks, ent ehitusturul toimuv mõjutas kevadel läbiviidud ehitustööde hanget niivõrd, et kõik esitatud pakkumised ületasid kooli rahalisi võimalusi ning hange tunnistati nurjunuks.

“Suvel tehti hoone konstruktiivse osa ümberprojekteerimine ning uue ehitustööde hankega saadi ka soodsam pakkumine,” lisas ta. Eeldatavalt valmib uus hoone tema sõnul 2012. aasta mais ning ehituse kogumaksumuseks on prognoositud ca 616 000 eurot. Uue õppehoone projekt valmis ideekonkursi tulemusena ning võidutöö autor on RTG Arhitektid OÜ.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed