Londonis tõstetakse uljalt kinnisvarahindu

Londoni eluasemete hinnad tegid oktoobris kahe aasta suurima kuise tõusu, kirjutab Bloomberg.

Septembriga võrreldes tõusid oktoobris müügipakkumiste hinnad 5,2 protsenti., kirjutas Suurbritannia suurim kinnisvaraportaal Rightmove. See on suurim tõus alates 2009. aasta oktoobrist, mis viis kinnisvara keskmise hinna 450 210 naelale ehk 513 530 eurole.

Nõudlust veavad rahakad ostjad, kes teevad suure omafinantseeringu ning saavad tulu madalates hüpoteegintressidest. Rightmove kirjutas läinud kuul, et turgu toetab ka Euroopa võlakriis, mis on investorid pannud vaatama Londoni kinnisvara kui madala riskiga investeeringut.

„Kui jätkub ootus, et kinnisvara hinnad tõusevad, kardavad ostjad, et nende unistuste eluase võib muutuda kättesaamatuks, kui nad ei tegutse kähku,“ ütles Rightmove direktor Miles Shipside.

Londoni kalleima piirkonna, Kensingtoni ja Chelsea pakkumishinnad tõusid kuu ajaga 6,6 protsenti, 1,92 miljonile naelale.

Aastane üleriigiline pakkumishind kasvas oktoobris 1,2 protsenti, keskmiselt 239 672 naelale. Londonis oli keskmise pakkumishinna aastane tõus oktoobris 7,5 protsenti.

Võrreldes 2010. aasta oktoobriga on oktoobris kukkunud pakutavate kinnisvaraobjektide arv 14 protsenti, 15 927-le, mistõttu kinnisvarapuudus toetab hinda.

 

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ehituse erilehed