Maamaksuvabastust saab taotleda ka korteriomanik

Järgmisest aastast on maamaksust vabastatud kõik Tallinna koduomanikud, kes selleks soovi avaldavad ning korteriomandi juurde kuuluva kinnistu mõttelise osa maamaksust vabastamist saab taotleda ka iga korteriomanik.

„Maamaksust vabastamist on võimalik taotleda ka korteriomanikul. Avalduste esitamise statistikast ilmneb aga, et paraku ei ole paljud korteriomanikud sellest veel aru saanud - korterelamupiirkondades on olnud avalduste esitamine seni väga loid,“ märkis abilinnapea Eha Võrk.

Võrgu sõnul võib piirkonnast ning majas asuvate korterite arvust sõltuvalt kinnistu mõttelise osa eest arvestatav maamaks olla üsnagi kopsakas. 

Maamaksust vabastamise avalduste avalduse esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012. Avaldusi hakati vastu võtma 1. septembril. Esmaspäevaks oli maamaksust vabastamise avalduse esitanud 45 799 koduomanikku, mis moodustab 25% potentsiaalsete taotlejate koguarvust.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus. Maamaksuvabastusele on õigus üksnes koduomanikul, kes on end rahvastikuregistris samale aadressile elama registreerinud.

Kodualuse maa maksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele on varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed