Renoveerimisega kiirustanud ühistud toetusest ilma

Mitmed korteriühistud on pettunud, kuna ei kvalifitseeru renoveerimistoetuse kandidaadiks, sest ei hakanud kevadet ootama ja soojustasid oma majad ära juba eelmisel sügisel.

Nüüd ütlevad ametnikud, et oleks pidanud ootama kõigepealt paberitele toetuse kinnitust ja alles siis tellingud püsti ajama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Korteriühistu esimees Ruttar Ranniku rääkis, et ühistu jäi toetuse saamiseks ootele, ent kuna sügis hakkas peale tulema, oldi sunnitud töödega alustama. Kui novembri alguses oli soojustustööd lõpetatud, mindi KredExisse toetust taotlema, kuid seal öeldi, et ühistu on tööd liiga vara ära teinud.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts põhjendas tööde alustamisega viivitamise vajadust Luksemburgi poolt seatud tingimustes. "Kvoodi ostjariik, kelleks antud juhul on Luksemburg, on huvitatud, et need tegevused, mida selle rahaga rahastatakse, toimuvad pärast seda, kui nad on kvoodi ära ostnud. Vastasel juhul ei ole võimalik neil demonstreerida, et nende raha eest on saavutatud teatud roheline efekt."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Ehituse erilehed