Kinnisvaraportaalid - 90% turust viie suurema käes

1999. aastal loodi Eestis esimene kinnisvaraportaal KV.ee ja suurem osa turust on ammu jagatud. Siiski tuleb iga aasta juurde uusi tegijaid, kes loodavad oma osa saada.

Viimati loodi vaid metsa müügile pühendunud portaal Metsad24.ee.  Portaal kuulub Ideal Investments OÜ-le ja selle haldur Rainer Raud selgitas, et varem metsamaade müügile pühendunud portaali ei olnud. “Meie rõhk on maa, talude ja metsa müügil,” selgitas metsandusega tegelenud Raud. “Sellest asjast oli puudus. Portaal areneb vaikselt, kuna reklaami me sellele teinud pole. Igapäevaselt külastab meid 150 inimest,” lisas ta.

Leiab portaale, mis keskenduvad ainult üürimisele, majade müügile või siis näiteks kohtutäiturite müüdavate objektide vahendamisele. Siiski ei suuda enamus neist suurematele kannale astuda.

Nädalas 100 000 inimese kuvarile jõudva City24.ee haldava Kinnisvaraportaal OÜ juhatuse liige Inge Leesmann seletas, et veebiportaalide turul on alati olnud konkurents ning  just see motiveeribki oma tooteid ja teenuseid pidevalt edasi arendama ning parimat teenust pakkuma.  “Kõige olulisem näitaja on portaali kasutajate arv võrreldes konkurentidega, sõltuvalt nädalast on see City24.ee-l 20–25% suurem,” selgitas ta. 

“Väikesed portaalid on kinnisvaraturule toonud mitmeid huvitavaid ja kasulikke teenuseid ning konkurents on igati tervitatav. Kuid suuri ja arvestatavaid portaale nii väiksesse riiki nagu Eesti palju ei mahu. Nišiportaalidel pole jätkusuutlikkust olnud, kuna kahes suures portaalis on juba kõik pakkumised üle Eesti esindatud, sh. metsamaad. City24 portaalis on praegu müügis  üle 264 metsamaa,” ei näinud Leesmann näiteks Metsad24.ee-le turgu.

Kasvuruumi vaid erilahendustele

KV.ee-d haldava Diginet OÜ juhatuse liige Tarvo Teslon leidis, et Eesti turul kinnisaraportaalidel enam kasvuruumi pole. “Tüüpilist kinnisvaraportaali pole enam mõtet teha. On proovitud, kuid pole hakkama saadud,” lisas ta. Küll aga nägi ta ruumi erilahendustele.

“KV.ee ei maga. Oleme teinud Facebooki kolm lehte, mida külastab tuhandeid inimesi päevas,” tõid ta välja Facebooki Tallinna, Tartu ja Pärnu üürilehed. “Üüriturg on praegu aktiivne. Kui kuulutus tuleb, jõutakse tundidega tehinguni. Facebook on just see sotsiaalmeedia, kus inimesed reageerivad. Iga päev läheb lehtedel üles 2–5 koterit, aga üürijaid on rohkem kui pakkujaid. Pärnus tekkis trend, et kortereid hakati puhkajatele päeva kaupa üürima,” rääkis Teslon uutest tuultest. 

Portaalina vaid üürikuulutustel edu pole. Yyr.ee-s on vaid 200 üürikuulutust, KV.ee-st saab korterit üürile otsiv inimene valida 1400 pakkumise vahel.
Samas ei soovi Eesti väiksemad kinnisvaraportaalid jääda vaid nišitegijateks, julgemad unistavad maailma vallutamisest. Mugawa.com OÜ juhatuse liige Dmitri ?abelski selgitas, et nende visioon on luua rahvusvaheline portaal, kus kõik inimesed saaksid oma emakeeles suvalise riigi kinnisvara otsida.

“Näiteks jaapanlased saaksid jaapani keeles Eesti kinnisvarakuulutusi lugeda ja siit kinnisvara osta. Tegu on suure kinnisvaraotsingumootoriga ehk kinnisvara Google’iga,” selgitas ta. Praeguseks saab portaali juba kasutada 17 keeles.
?abelski selgitas, et idee laiahaardeline baas luua tuli neil 2007. aastal. Praegu on suuremad arendused kriisi tõttu peatatud, kuid firma juht lubas, et parematel aegadel arendatakse seda kindlasti edasi.

Kasutajaid on Mugawa.comil 3000, neist Eestis 800. Lisaks otsingule pakub Mugawa.com võimalust maakleritele töökeskonda.  

Kuidas jaguneb turg?
                                          loomise aasta      kuulutuste arv lehel
City24                               2000                      40 000
Kinnisvaraweb KV.EE  1999                       35 000
EkspressKinnisvara     2008                      26 000
Estate24                          2009                      20 000
Koduleidja                       2007                     10 000
Ikodu                                2006                         6000
Majavaja                          2010                         3500
Kinnisvaramaailm                                           1000
HomeRate24                                                    1000
varad.ee                          2008                          1000
Kinnisvaraturg               2001                            900
Metsad24.ee                  2011                            200
Mugawa.com                 2008                            200
Yyr                                    2002                            200
Tehingud.ee                  2009

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed