Korterihind kukkus Tartus ja Mustamäel pea 12%

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks näitab, et septembris langes keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 0,4%, olles augustis kasvanud 1,9%.

Tallinna keskmine pinnaühiku hind tõusis 11,1%, olles 1171 €/m² eest, põhjuseks Ober-Hausi analüütiku Rain Rätti sõnul tavalisest suurema osakaaluga tehingud uute ja kallimate korteritega. Linnaositi oli kesklinnas keskmine ruutmeetri hind 12,5% kõrgem, seevastu Mustamäel 11,7% ja Lasnamäel 5,3% madalam. Tartus oli keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 11,8% madalam.

12 piirkonna summeeritud korteriomandite tehingute arv vähenes selle aasta septembris augustiga võrreldes 6,7% ja eelmise aasta septembriga võrreldes 4%, kokku toimus 711 tehingut.

Võrreldes 2010. aasta septembriga on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud indeksi järgi 10,7%, kuid on turu absoluutsest tipust 2007. aasta kevadel 38,3% madalam.

Käesoleva aasta kaheksa kuuga on vaadeldavates piirkondades tehtud kokku 4% vähem ostu-müügitehinguid kui eelmisel aastal sama ajaga, sh. Tallinnas 3,4% vähem.

Hinnaindeks baseerub maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed