Jäätmevedaja tõmbab jäätmejaamale vee peale

AS Veolia ei täida nõuet viia segaolmejäätmeid Hiiumaa omavalitsustele kuuluva Hiiumaa Prügila jäätmejaama ning omavalitsuste liit plaanib nüüd kohtusse pöördumist.  

Jaanuarist hakkas Hiiumaal kehtima korraldatud jäätmevedu ning liituma pidid ka need, kes varem prügikastist ja jäätmeveost midagi ei teadnud. Ehkki prügila jäätmejaama viidavate jäätmete hulk pidanuks oluliselt kasvama, kukkus see juunis kukkus drastiliselt ning seega on oluliselt vähenenud ka Hiiumaa Prügila sissetulekud, kirjutab Hiiu Leht.

Hiiumaa omavalitsuste liit (HOL) tegi 12. septembril Veoliale järelepärimise, milles nõutas vastust, miks nad ei täida pakkumiskutse dokumentides kirjas olnud nõuet viia segaolmejäätmed Hiiumaa jäätmejaama.

ASi Veolia Keskkonnateenused juhatuse liige Argo Luude vastas 20. septembri kirjas, et pakkumiskutse p. 5.2 ei ole ainuõiguse saanud vedajale siduv ja jäätmeid viiakse “majanduslikult soodsamasse käitluskohta”. Nädal tagasi ütles Hiiumaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees jaanus Valk avalikult välja, et suhted Veoliaga on sassis ja HOL kaalub oma õiguste kaitseks kohtusse pöördumist.”

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed