Suvi närvutas Rakvere kinnisvaraturu

Kinnisvaratehingute arv kuivas Rakveres suvekuudel pea olematuks ja erinevalt pealinnast ei liigu turul ka aktiivsed investorid, rääkis Uus Maa Rakvere büroo juht Eve Soppe.

"Neli korteri müügitehingut ja viis elumaja tehingut 16 000 elanikkonnaga väikelinnas ühekuises perioodis - sellist aega me kinnisvaraspetsialistidena ei mäleta.  Arvatavasti mõjutavad meie ostjaskonda eurotsooni majandusvaldkonna  ärevad uudised, mis lisavad ebakindlust tuleviku suhtes," märkis Soppe.

Hinnad on Rakveres madalad: korteritel  450-500 €/m2, eramute hinnavahemik oli 30 000 – 55 000 €. Üürikorterite nõudlus on küll suur, kuid pakkumised kesised. Üürikorterite otsijad on Soppe sõnul need, kes kõhklevad ostuotsuse tegemisel või ei ole panga silmis finantseerimiseks sobilikud.  1-ja 2-toaliste korterite üürihinnad on 100-130 €/kuus, väga heas korras möbleeritud 2-toalise korteri leiab üürihinnaga ca 260 €/kuus.

"Erinevalt Tallinnast ei ole turul märgata aktiivseid investoreid. Kui viis aastat tagasi oli sageli korteri ostjaks investor, kes korteri ostis ja selle üürile andis, siis täna sellist tendentsi ei ole," sõnas Soppe.  

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed