Põlevkivi tuhaväljale püstitati 17 tuulikut

Narva suletud tuhaväljale rajatava tuulikupargi tuulikud said külge labad ja on täisvarustuses püsti. Narva tuhavälja tuulelektrijaam saab valmis aasta lõpus ja selle kogumaksumus on umbes 58 miljonit eurot.

Osa tuulikuid on testimiseks tööle lülitatud ja nende labad pöörlevad. Enne elektrivõrguga ühendamist testitakse iga tuulikut 300 tundi, teatas Eesti Energia. Tuulikupargis algab kaablite ühendamine ja võrku peaks tuhaväljal keskkonnasõbralikult toodetud elekter jõudma novembris.

Tuhaväljale püstitatud tuulikute stabiilsuse tagamiseks on iga tuuliku vundament rajatud 14-le vaiale, mis ulatuvad läbi tuhakihi umbes 40 meetri sügavusele paepinnaseni. Kokku on Narva suletud tuhaväljale püstitatud 17 Enercon E82 tuulikut. Iga tuuliku võimsus on 2,3 MW ja kaal koos vaiade ja vundamendiga 2500 tonni.

Tuulikupargi koguvõimsus saab olema 39 MW ja aastane elektritoodang ca 90 GWh. Selle aastase elektritoodanguga on tulevikus võimalik katta ligi 35 000 keskmise tarbimisega Eesti pere elektrivajadus.

Eesti Energia ja Enercon sõlmisid tuulikupargi rajamiseks võtmed-kätte lepingu 2010. aasta sügisel. Narva tuhavälja tuulelektrijaam saab valmis aasta lõpus ja selle kogumaksumus on umbes 58 miljonit eurot.

Rajatav tuulikupark saab olema Eesti võimsuselt teine. Baltimaade võimsaim Eesti Energiale kuuluv Aulepa tuulepark (täiendatud võimsusega 48 MW)  jääb jätkuvalt edetabeli tippu juhtima. Lisaks on Eesti Energial arendamisel tuulikuparkide projektid Vaivara vallas, Paldiskis ja Liivi lahes.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed