Sõlmiti Jõhvi liiklussõlme  ehitusleping

Eile kirjutasid maanteeameti ja ühispakkujate AS Teede REV-2 ja OÜ Tilts Eesti Filiaal esindajad alla Jõhvi liiklussõlme ehituslepingule.

Ehitustööde valmimistähtaeg on 2013. aasta sügis ja need lähevad maksma 10 371 555 eurot. Ehitust rahastab 100% Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Jõhvi liiklussõlme rekonstrueerimise käigus rajatakse olemasoleva üle Tapa-Narva raudtee kulgeva Jõhvi viadukti asemele uus paarisviadukt selliselt, et esmalt ehitatakse vana viadukti kõrvale uus 246-meetrine ja 7,5 meetri laiuse sõiduteega uus viadukt ning seejärel teine samasugune viadukt olemasoleva vana asemele.

Paarisviadukti avaehitus lahendatakse järelpingestatud talaga, mis toetatakse V-kujulistele sammastele. Viaduktid rajatakse lubjakivile toetuvatele madalvundamentidele.

Samuti ehitatakse Rakvere-, Veski- ja Uus tänavate ristmik neljakülgseks turboringristmikuks (ringristmik, mille puhul on arvestatud sellele viivate tänavate lõikumisnurgaga nii, et sõidukijuhil oleks võimalik ring kiiremini läbida) ja Rakvere-, Kaare- ja Pargi tänavate ristmik kolmekülgseks turboringristmikuks.

Kogu ehituse ajal jääb rekonstrueeritav teelõik liiklusele avatuks - esimesel ehitusetapil käib liiklus üle olemasoleva ning teisel ehitusetapil üle uue viadukti.

Järelevalvet teostab AS Taalri Varahaldus ja objekti garantiiperiood on viis aastat.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed